Teatro gastrolės ! arba Atostogos pilnais laimingais žandais

Yra kelionės, kurias pameni metus, kitas prisimeni tik buvimo jose metu, kitas - visą laiką. Teatrinės gastrolės visada buvo vienos nuostabiausių kelionių, kurios dovanoja įspūdžių laviną ir neįtikėtinus atradimus! Taip prieš pusantrų metų keliavo į Belgiją rodyti užsienio publikai to spektaklio, kurio repeticijų metu scenoje mudu ir susipažinome.

7 pilnos, skanios ir spalvotos paros Belgijoje. Ant karolių veriu šilčiausius įspūdžius, du metų laikus ir vidinę palaimą.

Peržiūrėta šūsnis spektaklių, suvalgyta tiek nuostabaus veganiško maisto, kad kartais susipainioju, ar tai teatro gastrolės ar geriausia gastronominė kelionė 2018! Maistas yra kiekvienos dienos dovana ir odes jam skiriu kasdien, todėl itin vertinu, kai sutinku kuriamu maistu ir atsidavimu darbui įkvėpiančius virėjus. Šefas Stefan buvo visos šios savaitės atradimas! Tokio tobulo vegan maisto Lietuvoje kol kas dar neragavau dar niekur (o jo ragaujam mes daug!) ! Keliasdešimt variacijų per 7 dienas, kurias ėjau girti, kartoti ir girti vėl. Priaugau kelis kilogramus ant klubų ir širdies, surinkau kelis puikius receptus ir išmokau daug naujų epitetų, giriant maistą užsienietiškai.

Nueita ir nuvažiuota keli šimtai kilometrų, pamatyta 16 tūkstančių skirtingiausių dviračių, apeitos įspūdingos galerijos (su pirmaisiais Picasso darbais!), išragauti virtiniai prieskoniai ir rankų darbo garstyčių padažai (!). Pereiti vietiniai turgūs (namo keliaus varinė keptuvė padažams ir ryto skrebučiams - labai primena dvejus kūrybinio darbo metus profesionalioje italų virtuvėje. Ten šefas turėjo varinių indų kolekciją dar iš senolių italių ir šiais indais naudodavosi ypatingomis progomis su dideliu pasididžiavimu). Padirbėta vertingiausiose tarptautinėse meistriškumo pamokose (namo parvyks tiek žinių, kad lėktuve stabdys dėl svorio viršijimo). Suvalgiau pusę tonos belgiško šokolado (!) visomis variacijomis: lydytas, kietas, juodas ir vienišas kaip naktis, su riešutais ir kokosais ir net levandomis! mažais kąsneliais ir pilnais blokais. Šokau, dainavau, grojau oro uoste ir gėrėjausi bendravimo atradimais. Stebėjau žmones, žavėjausi jų skirtingumu, žaidžiau ir trūkau atostogų juoku!

Poilsis, kelionės ir įsikvėpimas yra būtini sraigtai sėkmingoms mintims ir veikloms. Nelaukiau atostogų vasarą, leidausi į jas, palydint žiemos uodegą. Fantastika!