#tapkaugalingas iššūkis arba žinios, kurios įkvėpia

Pasidalinkime!


Visą savaitę lanko džiaugsmas, nes šiuo metu itin sparčiai plinta iššūkis #veganuary, #tapkaugalingas. Šiam šviesiai iššūkiui ryžtasi ir į augalingą mėnesį neria ir nuomonės formuotojai, įkvėpėjai. Pavyzdžiui, Beata Nicholson!

Pamenam gūdžius 2016, kai mes kūrėme pirmąjį savo veganišką tortą. Pasisekimo būta, nes jis iškart nugulė į popierinį žiemos @lamuslenis . Tada mes visai nesivadinome veganais - tiesiog ėjome vedini širdies balso. O štai po kurio laiko apsižvalgėme, ką valgome ir kodėl jaučiamės visai kitaip ir supratome, kad visiškai pakito mūsų mityba!

Apie veganus sklando tūkstančiai gandų. Pradėkime nuo to, kad jie visi sulysę ir valgo tik daržoves. Dar tais pačiais 2016 mes viskuo šiems norams įtikome, nes visada buvome liekni ir dar nieko nežinojome apie maistingumą ir sveikatą, prasidedančią lėkštėje! Bet dabar jau virš metų mūsų sveikatą prižiūri Olga Abramova (ją rasti galima - @olgaabramova_health), kuri visada kartoja - baltymai! Veganui ar visavalgiui svarbiausia per dieną gauti 1.2 gr baltymų kilogramui (+ 30% jei laukiatės, sportuojate ar maitinate kūdikį -> mes čia tinkame). Taigi sveiki veganai nevalgo vien daržovių. Tofu, lęšiai, avinžirniai, riešutai, kruopos ir grūdai yra meniu pagrindas. O kad žinotume tai anksčiau...


Tada buvome visai vieni du. Nelabai ką ir mokėjome veganiško pasigaminti. Per ilgus metus atradome tokias vietas kaip Sultenė, Rosehip, Vegafe, Veggoshop, Holigans, didžiulis įkvėpiantis festivalis Masters of Calm

ir t. t. Ir atsivėrė tikra bendruomenė!

Dabar turime gausybę veganų draugų, kurie ne tik myli kokybišką maistą, bet ir patys jį kuria! Taigi, jei ryžotės šiam iššūkiui dėl noro išbandyti kažką naujo, dėl noro praplėsti racioną, valgyti sveikiau, pasijusti lengviau ar net imti keisti gyvenimo būdą iš esmės - žinokite, jūs ne vienas! Nardykite po šį ir kitus puslapius, kreipkitės, rašykite, bendraukite. O mes čia esame JUMS. Visada laukiame jūsų laiškų, žinučių, klausimų, pastebėjimų ir pokalbių, kurių metu gimsta geriausios gurmaniškos idėjos!